Aktuality‎ > ‎

Úspěšný vstup do jarní části sezóny

přidáno: 3. 4. 2011 7:58, autor: Stanislav Hradilík   [ aktualizováno 4. 4. 2011 3:56 ]
V sobotu 2.4. absolvovali žáci první jarní utkání na hřišti v Hlubočkách.

Domácí starší žáci byli proti našim podle umístění v tabulce jasným favoritem a začátek zápasu tomu odpovídal.  Úvod prvního jarního poločasu jsme vůbec nezvládli. Nerozehranost byla evidentní zejména v prvních patnácti minutách a částečně byla zřejmě způsobena i nezvyklým herním systémem (4-1-4-1), který mužstvu naordinoval nový trenér Karel Josl

Fyzicky vyspělejší soupeř nám v útoku moc nedovolil a v obraně nám dělal velké potíže. Při jedné z akcí domácích propadla naše obrana. Nejprve nezachytila přihrávku soupeře a potom nechala útočníkovi domácích mnoho prostoru i času na zpracování i na střelu. Brankář dělal co mohl, ale přestože si na míč sáhnul, prohrávali jsme po deseti minutách  0:1. Poté začalo mírně pršet a déšť jakoby naše probudil. Situace na hřišti se změnila a hra byla najednou zcela vyrovnaná. Měli jsme několik šancí na vyrovnání, ale ani Danek Grepl ani Roman Goldemund své "tutovky" nedokázali proměnit. I proto jsme do kabin odcházeli za nepříznivého stavu.

Po přestávce déšť zesílil a s ním i tlak našich. Hrálo se převážně na polovině domácích, ale ta koncovka ... Přesto se zdálo, že je jen otázkou času, kdy dáme branku. Smůlu nakonec prolomil Pavel Struška, který k naší velké radosti v polovině druhého poločasu srovnal skóre. Naši chlapci bojovali dál a nebylo daleko k tomu, abychom ze hřiště favorita vezli domů plné 3 body. Ale ke konci zápasu již ubývaly síly a tak jsme nakonec odjížděli spokojeni i s jednobodovým ziskem. Každopádně byl výkon mužstva příslibem do jarní části sezóny a hráči i trenéři si za něj zaslouží velké uznání.

Starší žáci zůstávají stále na 11. místě o dva body za 10. Kostelcem, který v tomto kole podlehl třetím Želátovicím jen těsně 1:0.

FK Hlubočky - KMK Přerov    1 : 1   ( 1 : 0 )
branky: Pavel Struška

Mladší žáci přestříleli domácí a zvítězili divokým výsledkem 9 : 4. Zůstávají na 5. místě s jednobodovou ztrátou na svého příštího soupeře ze Slatinic. Pokud doma nezaváhají, mají tedy v příštím kole na domácím hřišti šanci posunout se o příčku výš.

mladší žáci:
FK Hlubočky - KMK Přerov    4 : 9

V dalším zápase přivítáme v sobotu 9.4.2011 v 9:00 na domácím hřišti Slatinice a těm by starší žáci měli vrátit podzimní porážku 2:1. Starší žáci Slatinic jsou pátí, mladší jsou na čtvrtém místě tabulky. Oba zápasy by měl pískat rozhodčí Kamil Pospíšil.