Aktuality‎ > ‎

MLADŠÍ DOROST URVAL BOD V MOHELNICI

přidáno: 17. 9. 2012 0:59, autor: Vedení oddilu KMK ZUBR Přerov   [ aktualizováno 17. 9. 2012 1:20 ]

V sobotu 15.9.2012 odehráli dorostenci další mistrovské utkání v Mohelnici. Oba zápasy poznamenal výkon rozhodčího, jehož nepřesné výroky na obou stranách vnesly do obou utkání hodně zbytečné nervozity. Podstatně vyhrocenější to bylo v kategorii staršího dorostu, kde rozhodčí vytáhl 4 žluté karty, ale mělo jich být více a na straně domácích se mělo i "červenat".

Starší dorostenci začali dobře a brzy po úvodu utkání se dostali do vedení když v 15. minutě centr z levé strany dotlačil do brány Pochyla. Soupeř však stačil do poločasu vyrovnat. Střelu kapitána hostí se brankář Schwan snažil chytit do prstů, ale neodhadl dobře její razanci a tak skončila za jeho zády. Ve druhé půli domácí přitvrdili a jen díky toleranci rozhodčího dohráli v plném počtu. Postupně zvýšili svůj náskok až na 3 branky. V 52. minutě jsme neuhlídali centr z přímého kopu a bylo to 2:1. Další branky domácích přišly v 61. a 73.minutě. V poslední čtvrthodině domácím došel dech a v závěru utkání jsme měli výraznou převahu. Ta však stačila jen ke snížení náskoku. V 79.minutě proměnil Trnčík penaltu za faul v pokutovém území a 4 minuty před koncem vstřelil kontaktní gól Bouchalík. Domácí však závěr zvládli takticky lépe a jednobrankové vedení udrželi. Starší dorost tak klesl v tabulce na čtvrté místo za Šternberk.

FK Mohelnice    -    1. FC Viktorie Přerov        4 : 3    ( 1 : 1 )
branky: domácí - Knýř, Marák, Najman, Rozman, hosté - Pochyla, Trnčík, Bouchalík

V zápase mladšího dorostu jsme viděli dva zcela rozdílné poločasy. Bylo to dáno zejména tím, že polovina kádru mladšího dorostu Mohelnice hrála i za starší, a tak jim v druhé půli docházely síly. V první půli nás však přehrávali. Zejména rychlým přístupem k hráčům a důrazem nám nedali možnost diktovat tempo utkání. Branku ze hry jsme sice nedostali, ale přesto domácí po první půli vedli, když centr z levé strany srazil v pokutovém území rukou Koutný a z pokutového kopu otevřel skóre zápasu Ryba. Do druhého poločasu nastoupili domácí již jen v deseti a taktovku utkání převzali naši. Hrálo se v podstatě jen na polovině domácích, ale převahu jsme nedokázali proměnit v branky. Nadějné pokusy Strušky, Skopala, Koutného, Hradilíka i Rašky končily mimo bránu nebo v náručí brankáře. Bod jsme urvali jen pár vteřin před koncem. Domácí faulovali před pokutovým územím Strušku a míč si postavil Skopal. Směr jeho prudké přízemní střely změnila domácí zeď a brankář se po ní již natahoval marně. Z Mohelnice vezeme velmi cenný bod a v tabulce se již začíná rýsovat trojice týmů, která zřejme bude bojovat o první místo - první FK Mohelnice, druhé Čechovice a třetí naši s dvoubodovou ztrátou za dvě remízy venku. Další dvě mistrovská utkání hrají dorostenci doma, přičemž mladší čeká jen jeden zápas (Šternberk mladší dorost nemá).

Sestava: Schwan - Matulík, Dostál, Skopal, Raška - Koplík, Struška, Koutný, Přehnálek - Hradilík, Ilík. Připraven: Goldemund

FK Mohelnice    -    1. FC Viktorie Přerov        1 : 1    ( 1 : 0 )
branky: domácí - Ryba, hosté - Skopal