Aktuality‎ > ‎

PRVNÍ DOMÁCÍ UTKÁNÍ DOROSTU

přidáno: 29. 4. 2013 3:54, autor: Vedení oddilu KMK ZUBR Přerov   [ aktualizováno 29. 4. 2013 6:12 ]
V neděli 28.4.2013 odehráli dorostenci první domácí utkání jarní části krajského přeboru, když na hřišti v Předmostí přivítali soupeře z Nemilan.

Starší dorostenci své utkání s druhým týmem tabulky prohráli 2:3 ale více než výsledek nás může mrzet neurvalé chování a vulgarity trenéra i hráčů, které by na  našem hřišti neměly mít místo. Tím spíše, že se jedná o  kategorii mládeže. V té souvislosti není od věci připomenout dokument, který vydává evropská fotbalová federace. "Etický kodex UEFA" vydaný v roce 2005 jako doporučení pro trenéry, hráče, vedoucí týmu a rozhodčí obsahuje těchto 10 bodů:

1. Prokazuj úctu slovem i činem vůči svým soupeřům, rozhodčím, spoluhráčům, funkcionářům a fanouškům.
 2. Braň se podvodům, zastrašování, předstírání faulů nebo zranění, dopingu.
 3. Chraň hru proti projevům rasismu, násilí, korupce, zneužívání atd.
 4. Hraj podle pravidel, předpisů, pokynů pro fair play atd.
 5. Přijmi porážku důstojným způsobem.
 6. Vždy se snaž o co nejlepší výkon a chování.
 7. Poděl se o znalosti ve snaze chránit a rozvíjet hru.
 8. Přijmi odpovědnost za své činy.
 9. Buď si vědom důsledků podrážděných verbálních reakcí a negativního chování.
 10. Podporuj fotbal jako hru plnou vášně a obratnosti a přitom bezpečnou a důstojnou.
    (Zdroj: PLACHÝ, A. Etika pro trenéry. In Trenér fotbalu UEFA „A“ licence (1. díl – obecné kapitoly). Praha: Olympia, 2007, převzato z webu www.fotbal-trenink.cz)

1. FC Viktorie Přerov - FK Nemilany        2 : 3        ( 0 : 2 )
Branky: domácí-Mazura, Rytíř J., hosté-Humpal 2, Schön

Tým mladšího dorostu nastoupil v neděli konečně v kompletní sestavě a k vidění bylo utkání napínavé až téměř do samého konce. Naši se ujali vedení již v desáté minutě, kdy Koutný krásnou kolmou přihrávkou uvolnil Hradilíka a ten s přehledem otevřel skóre zápasu. V této fázi utkání jsme měli převahu, ale přišla 15.minuta a neúmyslný faul Goldemunda při souboji v pokutovém území, po němž rozhodčí bez váhání nařídil penaltu. K míči se postavil hostující Pírek a proti jeho nekompromisní bombě pod břevno neměl Patrik Schwan šanci. Hosté po vyrovnávací brance ožili a hra se vyrovnala. Vedení našim barvám vrátil v 31.minutě Matouš Ilík. Do kabin jsme tak odcházeli s jednobrankovým vedením. Po přestávce jsme sice stále měli mírnou převahu ale hosté to nevzdávali a hrozili zejména ze standardních situací, k nimž se dostávali díky našim faulům v blízkosti pokutového území. Naštěstí se žádná z jejich střel neujala a co prošlo, zlikvidoval brankář Schwan. Uklidňující gól se nám podařilo vstřelit až 6 minut před koncem, když Přehnálek po přihrávce Koutného chytrou technickou střelou uzavřel skóre zápasu na konečných 3:1. V závěru ještě rozhodčí musel sáhnout pro žlutou kartou aby potrestal opakovaně faulujícího hráče hostujícího týmu Valentíka.

1. FC Viktorie Přerov - FK Nemilany        3 : 1        ( 2 : 1 )
Sestava: Schwan - Raška, Skopal, Dostál, Matulík - Goldemund, Koutný, Struška, Přehnálek - Ilík, Hradilík, střídal: Koplík. Trenér: Karel Josl.
Branky: domácí-Hradilík, Ilík, Přehnálek, hosté-Pírek (penalta)
ŽK: hosté-Valentík