Aktuality‎ > ‎

HOŠI DĚKUJEM !

přidáno: 1. 6. 2015 8:11, autor: Fotbal Prerov   [ aktualizováno 2. 6. 2015 9:15 ]
Nejdůležitější zápas své dosavadní fotbalové kariéry naši dorostenci zvládli na jedničku.

Video Marka Skopala (18 minut) obsahuje historické fotografie a rekapitulaci zajímavých okamžiků letošní sezóny:

Diváci, kteří se (i díky hostujícímu týmu) sešli v nezvykle vysokém počtu, vytvořili rozhodujícímu utkání sezóny nádhernou fotbalovou atmosféru a patři jim za to velký dík.

Viděli vyrovnanou fotbalovou bitvu dvou nejlepších týmů soutěže, v níž naši byli o fous lepším a šťastnějším týmem. Hned v úvodu jsme skákali radostí nad krásným gólem "nůžkami". Po centru Romana Goldemunda "střihl" mezi třemi protihráči nohama ve vzduchu Standa Hradilík a míč po teči bránícího hráče přeplachtil za záda brankáře hostí. Rozhodčí však tento gól neuznal pro nebezpečné hraní vysokou nohou. Z opakovaných záběrů na našem videu uvidíte, že náš útočník se nohou soupeře ani nedotkl (bránící hráč byl zasažen pouze míčem) a jednalo se tedy o regulérně dosaženou branku. Ale pánem na hřišti je rozhodčí a stav tak zůstal 0:0. Naši pokračovali v tlaku a měli další šance (znovu Standa Hradilík, Matouš Ilík, Vojta Koplík) a ve hře byl i penaltový zákrok na Filipa Rašku, který rozhodčí nechali bez povšimnutí. Stav utkání nicméně zůstával stále bezbrankový. Ke konci poločasu zahrozili i hosté, kteří mají ve svém kádru několik kanonýrů vévodících tabulce střelců. Nejlepší z nich - kapitán Patrik Zapletal - bombou z přímého kopu kousek za středovým kruhem orazítkoval břevno brány Lukáše Pěchy a naše obrana jen s námahou odvrátila odražený míč do bezpečí. Nerozhodný stav se změnil až pár vteřin před koncem poločasu, kdy výkop Lukáše Pěchy prodloužil hlavou Filip Přehnálek a obránce hostí David Němčík pod tlakem našeho útočníka v nouzi a nechtíc obloučkem přehodil vlastního gólmana. Jednalo se o klasickou "branku do šatny", protože bezprostředně po rozehrání rozhodčí ukončil první poločas. O přestávce se nad Přerovem stáhly mraky a dalo se do deště. Ten nejprudší se naštěstí odehrál v poločasové přestávce a do druhé půle jsme nastupovali s jednobrankovým náskokem jen za mírného mrholení. Hned na začátku se do velké šance dostal Radek Matulík, který obehrál brankáře hostí, ale dostal se z úhlu a jeho centr před prázdnou bránu nedokázal Vojta Koplík dopravit do brány. Pak následovala obrovská šance hostí, ale určického Vladimíra Krajíčka k naší úlevě skvěle vychytal Lukáš Pěcha. A přišly opět naše chvíle. V 58. minutě po dlouhém autu Filipa Rašky a individuální akci Pavla Strušky přihrával Vojta Koplík do vyložené šance Standovi Hradilíkovi, ale ten před zcela odkrytou bránou trestuhodně trefil střelou po zemi jen brankáře hostí. Pak ale přišla 63. minuta a Vojta Skopal z pozice stopera dlouhou kolmicí vyslal dopředu Standu Hradilíka. Ten se nenechal odstavit a díky svému důrazu se dostal mezi obránce a brankáře domácích a pohodlně zakončil do prázdné branky. Náskok 2:0 naše uklidnil, ale hráči Určic nic nevzdávali. Měli jsme velké štěstí, když se do vyložené šance dostal další obávaný střelec hostí Adam Josif. Svoji jedinečnou příležitost na kontaktní gól trestuhodně zahodil a zlikvidováním svého lehkého obloučku nechal vyniknout našeho brankáře. Urputný boj o každý metr hřiště pak odnesl stoper hostí Martin Svačina, když se po čistém souboji o vysoký míč s Radkem Matulíkem oba hráči srazili hlavami. Stoper hostí pak bohužel musel kvůli tržné ráně na hlavě odstoupit. Určičtí ale byli stále nebezpeční a Zapletalův přímý kop ze 30 metrů Lukáš Pěcha jen s velkou námahou vytáhl na břevno. Další šanci hostí po uklouznutí našeho obránce na mokré trávě odvrátil na poslední chvíli Vojta Skopal. Hosté v druhé půli hrozili zejména ze standardních situací, k nimž jim naši trochu netakticky pomáhali. Krátce před koncem utkání se po centru z přímého kopu ocitl před naší brankou zcela sám určický Michal Bureš, ale nikým neatakován hlavičkoval vysoko nad. Do konce utkání se již skóre nezměnilo a naši mohli slavit veledůležitou výhru.

Za svůj bojovný výkon si zaslouží absolutorium všichni naši hráči, kteří zasáhli do hry: Lukáš PĚCHA, Micha MADER, Roman LABAŠ, Filip PŘEHNÁLEK, Matouš ILÍK (kapitán týmu), Vojtěch KOPLÍK, Pavel DOSTÁL, Radek MATULÍK, Roman GOLDEMUND, Stanislav HRADILÍK, Vojtěch SKOPAL, Dominik ŠVEJNOCH, Pavel STRUŠKA, Filip RAŠKA, Matěj VOTAVA, Daniel NAVRÁTIL a samozřejmě trenér KAREL JOSL. Stejně kvalitní výkon by však určitě podali i hráči, kteří dnes bohužel kvůli zraněním nemohli nastoupit Jakub HRADIL a Dominik JURDA.   Hoši děkujem !

Nejlépe střílející tým soutěže na našem hřišti poprvé v sezóně nedal ani jednu branku a naopak naši hráči si skvělým a bojovným výkonem řekli o postup do dorostenecké divize.

DĚKUJEME VŠEM FANOUŠKŮM, KTEŘÍ PŘIŠLI V SOBOTU PODPOŘIT NAŠE HRÁČE !
Mají nemalý podíl na úspěchu našich barev. Ale je potřeba pochválit i fanoušky hostí, kteří po prohraném utkání dokonce skandovali pozdrav domácímu vítěznému týmu. Jejich "Zdravíme Přerov" nás velmi příjemně, překvapilo, neboť se k velké škodě fotbalu jedná o jev na našich trávnících nevídaný. DĚKUJEME URČICKÝM za následováníhodný příklad všem fotbalovým fanouškům.

Příští sobotu jedeme na hřiště TJ FC Kostelec na Hané (12.) a na závěr soutěže přivítáme v sobotu 13. června na domácím hřišti poslední celek tabulky TJ Tatran Litovel.

Dvě kola před koncem mají naši dorostenci na druhé Určice tříbodový náskok a výhodu lepší bilance vzájemných zápasů. První příčku a postup do divize mají zcela ve vlastních rukou - k jistotě postupu jim stačí uhrát v posledních dvou zápasech 3 body.

Doufáme, že v sobotu 13.června 2015 budeme na na našem hřišti v Předmostí moci oslavit historicky největší úspěch Klubu mládežnické kopané Zubr Přerov, který má šanci pod vedením Zdeňky a Karla Joslových postoupit do dorostenecké divize.¨

Díky našemu skvělému kameramanovi Marku Skopalovi si brzy budete moci vychutnat videosestřih nejzajímavějších momentů zápasu, a to i s malým bonbónkem - rekapitulací všech úspěchů fotbalistů ročníku 97 tvořících jádro dnešního úspěšného dorosteneckého týmu. Na jeho úspěších mají kromě současného trenéra Karla Josla nemalý podíl také dřívější trenéři Oskar Geier a Oldřich Hradil (doufáme že se na náš zápas 13.6.2015 přijdete oba podívat) a samozřejmě duše oddílu Zdeňka Joslová. No a samozřejmě taky my - rodiče těch kdysi malých fotbalistů, ale dnes už skoro chlapů - mrkněte do záhlaví stránky - asi to budeme muset už změnit :-).