Aktuality‎ > ‎

MISE SPLNĚNA ! TRENÉR DOSTAL KE KULATINÁM BOJOVNÝ VÝKON A 5.MÍSTO V DIVIZI

přidáno: 10. 11. 2015 8:47, autor: Fotbal Prerov   [ aktualizováno 18. 11. 2015 3:21 ]
Úspěch dorostenců KMK Zubr Přerov.

Starší dorostenci fotbalového klubu KMK Zubr Přerov si v loňské sezóně vybojovali v krajském přeboru postup do Moravskoslezské dorostenecké divize. Již tento úspěch by bylo možné považovat za vrchol systematické práce trenéra Karla Josla, který tým (takřka bez změn) dovedl od žákovské kategorie v krajské soutěži až do divize staršího dorostu. Fotbal je kolektivní hra a úspěch jeho týmu dokazuje, že na této úrovni je mnohdy rozumnější a prospěšnější udržet pohromadě dobrou partu než budovat tým "hvězd". A vydržíte-li poctivě pracovat delší dobu, úspěch se dostaví.

Dorostenci nyní pod vedením trenéra Josla pokračují v nastoupené cestě a dělají vedení klubu skutečně radost. Navzdory nepřízni osudu (zranění a onemocnění některých klíčových hráčů), která v kombinaci s poněkud užším kádrem ovlivnila některé zápasy, dokázali starší dorostenci, že KMK Zubr Přerov se v divizní konkurenci neztratí. Počáteční obavy z fungování ve vyšší soutěži se po několika úvodních zápasech rychle vytratily a pátá pozice v tabulce po podzimní části sezóny tak byla krásným dárkem trenérovi k jeho kulatým narozeninám.
Trenér Karel Josl (autor Marek Skopal)

Mimo duelu s vedoucím týmem Valašského Meziříčí uhájili starší dorostenci svoji přerovskou tvrz a posbírali doma všechny body. Na hřištích soupeřů se jim sice příliš nedařilo (pouze remíza v Jeseníku ale na druhé straně cenné tři body z přerovského derby proti 1.FC Viktorie Přerov) ale když v posledním zápase potvrdili svoji úspěšnost v prostředí domácího stadionu v Předmostí, může je celou zimu hřát krásné páté místo v tabulce dorostenecké divize.

Pro každý sportovní tým je velmi důležitá psychická odolnost a v mládežnických kategoriích to platí dvojnásob. I v tomto ohledu lze naše dorostence pochválit, neboť v rozhodujících chvílích důležitých utkání dokázali zachovat chladnou hlavu a nepříznivě se vyvíjející zápasy otočit ve svůj prospěch. S Orlovou prohrávali po poločase 0:2, aby nakonec zvítězili v poměru 4:2. V prestižním derby na hřišti 1.FC sice nejdříve vedli, ale během tří minut na začátku druhé půle soupeř dvěma rychlými góly vyrovnal a dostal se velké psychické výhody. Ale tým to nezlomilo a nakonec v derby slavil vítězství 3:2. Velmi podobná situace se opakovala i v posledním zápase s Havířovem, kdy z vedení 1:0 soupeř dvěma góly do šatny dokonce otočil skóre ve svůj prospěch. Ale i tento zápas nakonec naši dovedli do vítězného konce.

Za tahouna mužstva staršího dorostu lze určitě označit záložníka Romana Goldemunda. Nejen, že se stal nejlepším střelcem týmu (13 branek), ale zejména jde celému mužstvu příkladem v poctivosti přípravy a nasazení při zápasech. Stejně jako brankář Lukáš Pěcha (4 čistá konta) odehrál Roman Goldemund bez střídání všechna utkání a byl hlavním strůjcem úspěchu celého mužstva. Všech 14 utkání podzimu absolvovali také kapitán týmu - univerzál Radek Matulík (2 branky) a enfant terrible mužstva - útočník Stanislav Hradilík (5 branek). Téměř ve všech zápasech nastoupili Roman Labaš (3), Vojtěch Koplík (2), Dominik Švejnoch (2), Michal Mader (1), Filip Přehnálek (1), Filip Raška a Pavel Dostál. Nešlo by to ale ani bez ostatních, které občas vyřadilo zranění nebo jiné povinnosti - Pavel Struška (2), Vojtěch Skopal (1), Tomáš Piska, Dominik Jurda, Ondřej Zwesper a smolaři roku dlouhodobě zranění Jakub Hradil a Martin Pokorný. V jednom zápase vypomohli také kolegové z mladšího dorostu Matěj Dvořák (1) a Filip Jenka.


Pravda, mladším dorostencům se v divizi zatím příliš nedaří, ale v jejich případě jde zejména o sbírání zkušeností. Je nutné vzít v úvahu, že toto mužstvo díky úspěchu svých starších kolegů přeskočilo hned dvě úrovně fotbalových soutěží (z okresního přeboru přímo do divize mladšího dorostu). Stoupající výkonnost však dává příslib do budoucna a trenér Lubomír Vacula v posledním domácím zápase podzimu zaznamenal velmi cenné první vítězství v divizní soutěži.

Důležité je nyní neusnout na vavřínech, nepodcenit zimní přípravu a zodpovědně se připravit na jaro. Tak, abychom i na na konci sezóny (bez ohledu na pozici v tabulce) mohli konstatovat, že KMK Zubr Přerov je výborná parta, která hraje dobrý fotbal.


Comments