Aktuality‎ > ‎

ČLENSTVÍ VE FOTBALOVÉ ASOCIACI ČR

přidáno: 1. 2. 2012 4:18, autor: Stanislav Hradilík   [ aktualizováno 1. 2. 2012 4:19 ]
Směrnice pro vytvoření členské evidence fyzických osob ve FAČR, kterou VV FAČR schválil dne 10.11. 2011 s účinností k 1.12.2011, ukládá povinnost přihlásit se za člena FAČR pokud daná osoba chce od 1.7.2012 působit v soutěžích organizovaných FAČR.


Začíná tím jakési "sčítání fotbalového lidu" a přímo to nesouvisí s příslušností hráčů k jednotlivým klubům. Jedná se o to, že nyní se každá osoba, která bude chtít působit v akcích pořádaných FAČR (hráč, trenér, rozhodčí, vedoucí mužstva) bude muset nově zaregistrovat jako člen FAČR a jako takový platit roční členský příspěvek (v roce 2012 to bude 50,- Kč, od roku 2013 to bude 100,- pro mládež a 200,- pro dospělé). Členem FAČR budou muset být rovněž všechny organizace, které se budou chtít účastnit akcí FAČR (kluby vedené jako občanská sdružení, kluby se statutem obchodní společnosti). Ale členem FAČR se může stát kdokoliv další - například i fanoušci jednotlivých klubů nebo reprezentace, sponzoři atd.

Z toho je zřejmé, že tato evidence členů nesouvisí přímo s hráčskou registrací k jednotlivým klubům a nijak by se neměla dotknout přestupů, hostování apod. Na přihlášce za člena FAČR přesto je kolonka pro uvedení klubu, kde je člen v současnosti registrován - tím se vždy myslí mateřský klub. To znamená, že ti, kdo jsou na hostování se musí registrovat vždy prostřednictvím mateřského klubu.

Přihlášky musí vyplnit a odeslat (a uhradit členský příspěvek) nejen hráči, ale i ostatní funkcionáři, kteří budou chtít od 1.7.2012 vykonávat funkce ve svazových soutěžích (hlavní pořadatel, vedoucí družstva, rozhodčí, členové výkonných výborů občanských sdružení, představenstev a.s., jednatelé s.r.o. apod.). 

Pro osoby (zejména všechny hráče) registrované u KMK ZUBR Přerov jsou již přihlášky předvyplněny a všichni hráči je obdrží na trénincích. Každý musí zkontrolovat správnost údajů na přihlášce a poté ji podepsat. U členů mladších 15 let musí přihlášku podepsat také zákonný zástupce (stačí podpis jednoho z nich). Vyplněnou a podepsanou přihlášku je nutno co nejdříve odevzdat prostřednictvím trenérů na sekretariát KMK ZUBR Přerov.

Následně klub všechny přihlášky a členské příspěvky odešle do Prahy do centrální evidence FAČR. Od 1.3.2012 pak bude možné si členství ověřit na stránkách http://clenstvi.fotbal.cz/

Než začnete telefonovat, psát e-maily a ptát se na to, co Vám není jasné nebo co Vás zajímá, doporučuji k přečtení sekci "Často kladené dotazy" na adrese http://clenstvi.fotbal.cz/casto-kladene-dotazy/
Doporučení: Nezačínejte v sekci otázek a odpovědí číst shora - tam jsou naposled položené dotazy (a v nich jsou někde odkazy na již dříve položené otázky). Je lépe tuto sekci začít číst zespodu (tzn. od prvního příspěvku).

Comments